top of page

FAQ

 • Přijímáte jakýkoliv textil a oblečení ?
  Ne. Nepřijímáme textil z průmyslové výroby. Zároveň nepřijímáme znečištěný, zapáchající nebo mokrý textil.
 • S kolika obcemi v současné době při sběru textilu spolupracujete?
  V současné době spolupracujeme při sběru textilu s ca 600 obcemi.
 • Jaké celkové množství textilu ročně vytřídíte a v jakých poměrech se toto množství dále dělí na jednotlivé způsoby dalšího využití?
  Ročně se vytřídí ca 6500 tun textilu, 40-60 % textilu se vrací zpět do oběhu v jiné formě. Část je použita v průmyslu jako čisticí hadry, z části je vyroben textilní kompozit Retextil. Část je předána neziskovým organizacím, část se exportuje v rámci EU a část skončí v ZEVO.
 • Patří do kontejneru veškeré oděvy a bytový textil?
  Ne, do kontejneru nepatří znečištěný a mokrý textil, matrace, molitan, koberce, tašky a ústřižky látek.
 • Co mám dělat, pokud je kontejner plný?"
  Pokud je kontejner plný, neodkládejte prosím oblečení vedle kontejneru. Sdělte nám tuto informaci na tel.: +420485159125 nebo na info@recyklacetextilu.cz. My zajistíme jeho vyvezení a případně Vám poradíme, kde najdete jiný náš kontejner.
 • Kde najdu nejbližší kontejner na textil?
  Zavolejte nám na tel.: +420485159125 nebo napište na e-mail info@recyklacetextilu.cz a my Vám rádi poradíme, kde se nachází kontejner ve Vašem okolí. Dále se můžete podívat do aplikace Kam s ním?, která Vám nejbližší kontejner přímo ukáže.
 • Mám větší množství textilu, které se nevejde do kontejneru, co můžu dělat?"
  Pokud máte více pytlů s textilem, zavolejte nám prosím na tel: +420485159125 nebo napište na info@recyklacetextilu.cz a my se s Vámi rádi domluvíme na jeho odvozu.
 • Jaké neziskové organizace podporujete? Jakým způsobem?
  Vždy se snažíme najít místní neziskovou organizace, aby podpora zůstala v regionu, kde sbíráme textil. Podporujeme tedy následující organizace: Český červený kříž, jednotlivé spolky Charita ČR, ADRA, Naděje a SOS dětské vesničky. Neziskové organizace podporujeme jak materiálem z kontejnerů, tak finančně.
 • Mohu textil do kontejneru z pytle vysypat navolno?
  NE. Prosíme všechny občany, aby textil vhazovali do kontejnerů zapytlovaný v igelitovém sáčku / pytli / tašce - zamezíte tím zničení textilu a zároveň igelit bude zrecyklován. Nevhazujte prosím textil volně ani v krabicích.
 • Co děláte s odpadem z kontejnerů.
  Snažíme se odpad v maximální možné míře přeměnit na zdroje. Vyrábíme textilní kompozit z části textilu, který nejde jinak využít. Ostatní odpad předáváme do zařízení pro energetické využití odpadu.
 • Co mohu vhodit do kontejneru na textil.
  Oblečení, obuv, bytový textil, funkční hračky, boty, bundy, ložní prádlo, povlečení, kalhoty, trička, svetry, funkční sportovní vybavení, peřiny a jiné podobné věci. Všechny kusy by měli být čisté, suché a uložené v igelitovém pytli. S materiálem se pracuje ručně.
bottom of page